Karnevaly ve světě

Karnevaly ve světě

 

Karneval v Benátkách

Italské ostrovní město, kolébka historických památek a romantických projížděk na gondolách, každý druhý měsíc v roce ožívá rejem pestrobarevných průvodů, tancem a hudbou. Za nejexkluzivnější bál se považuje ten v Palazzo Pisani-Moretta. Žádné mobilní telefony, žádná moderní technika, vše se odehrává v prostředí šlechtické společnosti 18. století. Benátský karneval je v Evropě nejslavnější. V Benátkách nejde jen o veselí. Masky mají historickou tradici. Jsou krásné, romantické a většina jich něco vyjadřuje. Vracejí se do dob slávy Benátek a mnohé z nich jsou velmi cenné. Karneval trvá několik dnů a každý den skýtá jinou podívanou. Nechte se unášet karnevalovými rytmy a nenechte se ochudit o paletu různých druhů masek a bujarého veselí a zároveň se pokochejte historickými skvosty okolí. Během karnevalu se připravují vyhlídkové trasy městem. Gondoly jsou vždy na pravém místě. Přeneste se i vy do kouzelného světa a navštivte karneval v Benátkách 2013 od 26. ledna do 12. února! Letošní karneval nese téma LIVE IN COLOUR a svým návštěvníky už teď láká na pestrý, živý a zábavný program. Více podrobností a informací naleznete na http://www.carnevale.venezia.it/


Karneval v Riu

Pravidelně každý rok 40 dní před Velikonocemi vypuká v Riu nejočekávanější událost celého roku – tradiční karneval, který označuje začátek postního období. Karneval prožívá celé Rio a tančí se opravdu všude – na plážích, v barech, v parcích, náměstích, ulicích atd. Mnozí tvrdí, že brazilský karneval je největší show světa. Brazilské Rio de Janeiro je prý nejkrásnějším městem světa. Město, na nějž z vrchu Corcovado dohlíží slavná socha Krista Vykupitele, má dle mnohých vlastnosti ráje – obklopují ho hory, nádherné zálivy a ostrůvky. Centrem karnevalového dění je tzv. sambodrom – otevřená scéna, kde probíhá hlavní karnevalová přehlídka. Zde máte možnost na vlastní oči spatřit ty nejlepší světové tanečníky a tanečnice samby. Karneval je tradiční rodinnou zábavou. Krásné barevné kostýmy, technické platformy k tématu představení a krásné tanečnice jsou proslulé po celém světě. Každoroční karneval v Riu je přehlídkou zářivých barev a žhavých tanečních rytmů. Tento rok bude městem pulzovat samba od 8. do 12. února. Více o programu,kostýmech a tancích hledejte na http://www.rio-carnival.net/.

Karneval v Nice

Nice je hlavní město Azurového pobřeží, koktejl světla, barev a vůní. Toto kreativní, dynamické město se stále vyvíjí, hýbe a vyniká. Urbanistika, kultura, moře nebo gastronomie.. ať si vyberete cokoli, v Nice prožijete pobyt nabitý novými zážitky. Každý rok v únoru v období kolem masopustního úterý ovládne Nice karneval, který se svými karnevalovými průvody a květinovými bitvami, jejichž věhlas dobyl celý svět, představuje nejvýznamnější zimní událost na Azurovém pobřeží. Karneval je plný přehlídek, koncertů, pouličního divadla a řadoy dalších pouličních atrakcí. Zůčastnit se můžete karnevalových oslav podél pláží nebo v centru města. Zarezervujte si pobyt co nejdřív ať máte možnost být co nejvíce ve víru dění. Termín karnevalu pro rok 2013 je od 15. února do 6. března. Více na http://www.nicecarnaval.com/.